Zpět do obchodu

Registrace

Kameny "Nových začátků"

 

Kameny "Nových začátků" bychom mohli nazvat všechny ty minerály, které nás podporují ve vykročení do neznáma. amazonit, kámen, minerál, drahý, šperk, přívěsek, náhrdelník, macramé

Kdykoli chceme opustit staré, které nám již neslouží, kdykoli se chceme pustit zcela novým směrem ve svém životě. Začít žít zdravěji a více v souladu se sebou, ať už léčíme vztahy nebo třeba začínáme s novými projekty.

Nejčastěji v těchto situacích pracuji s rodochrozitem, amazonitem, chryzokolem a chryzoprasem.

Rodochrozit 

Tento drahý kámen podporuje srdeční čakru. Pomáhá nám přesně, jako skalpelem, oddělit co už nám v životě a vztazích neslouží. Vlastní zvyky, lpění. Nesmyslné výdaje energie vůči vztahům, které se již dávno nevyvíjí, stagnují nebo se pomalu rozpadají. Podporuje nás naopak v tom rozeznat vztahy, které mají potenciál se rozvíjet a prohlubovat a do těch investovat své síly.

Amazonit

Kámen radosti. Amulet nahoře je tvořen ze tři různých amazonitů. Tento kámen se odstíny pohybuje mezi zelenou a tyrkysovou barvou. Proto jej někteří řadí k srdeční a jiní k hrdelní čakře. Pravda je takové, že není amazonit jako amazonit a zatímco ty z Ruska jsou spíše zelenobíle pruhované a mají blíž k práci s čakrou srdeční a probouzení radosti či postavení se za sebe, své vize, do své síly, tak ty jihoamerické bývají jemně tyrkysové a podporují komunikaci právě všude tam, kde chceme být více autentičtí, tedy sami sebou. Kde chceme žít více v pravdě, integritě a rozvíjet se celistvě bez toho, abychom se obětovali pro druhé.

→ Na obrázku najdete ukázku z mé tvorby - šperk, macramé náhrdelník - amulet/přívěsek s drahým kamenem - amazonitem.

Chryzokol

Velmi ženský kámen. Učí nás nelpět, odevzdat se a přijímat tam, kde je třeba. Podporou je pro všechny ty, kteří si neumí říct o pomoc, nevěří, že je o ně postaráno a mohou důvěřovat světu. Pro všechny ty, kteří se neustále strachují, chtějí mít vše pod kontrolou a špatně snáší změny.

Pomáhá nám více plynout a reagovat na věci tak, jak přichází. Netlačit řeku, když teče sama. Ale vkládat energii tam, kde je jí třeba a kde věci ve svém životě můžeme aktivně měnit.

Nejednou si jej u mě vybrala dula za účelem nosit ho k porodům. Kde právě je třeba se odevzdat a věřit moudrosti svého těla více, než dodržovat přesný plán. Jako při porodu neřeknete při příjezdu do nemocnice: "Prosím, ve tři jdu na kafe se šéfem, máme na to dvě hodiny," tak i v životě je někdy přílišná urputnost a snaha všechno naplánovat na obtíž.

Chryzopraschryzopras, kámen, minerál, drahý, stromek, přívěsek, náhrdelník, macramé

Je přímo kamenem podporujícím nové začátky. 

Ve fází, kdy cítíte, že ve vašem životě něco neladí a chcete žít více v pravdě a radosti, pomáhá odhalit kde je zdroj zaseknutí se a úniky energie. Kam odevzdáváme svou sílu. Koho podporujeme a nic se nám od něj nevrací. Či přímo tam, kde již víme, co v našem životě chceme změnit, ale zatím nevíme jak na to. Možná se bojíme odejít ze známého (prostředí, vztahu, školy, práce), protože budoucnost ještě není napsaná a pestré menu životních zkušeností, které se nám nabízí se může zdát až příliš bohaté a zahlcující a my nevíme co si vybrat, podobně jako dítě se zmačkanou stokorunou v hračkářství. Zvažujeme své možnosti, zoufáme si, že na nás možná nic lepšího nečeká. Ale chryzopras nám pomáhá vlévat do srdce důvěru, že je vše možné a můžeme dosáhnout svých skutečných cílů, i když cestami, které jsou zatím pro nás neviditelné. On nám je pomáhá nalézt.

 → Na obrázku najdete ukázku z mé tvorby - macramé náhrdelník - tzv. stromek s drahým kamenem - chryzoprasem.

Pomoc s výběrem a terapie

Pokud byste chtěli pomoci s výběrem kamene, kontaktujte mě e-mailem nebo na facebookové stránce Macramé Čajenka. Pokud máte pocit, že by vám byla užitečnější terapie a potřebujete si pro sebe pojmenovat v čem tkví posun, který právě vy, právě teď potřebujete udělat, můžete mě kontaktovat prostřednictvím formuláře na mých stránkách Psycholog, Lenka Havlíková - Nacházení sebe sama.

Nošení minerálních šperků nenahrazuje lékařskou a psychologickou péči.

 

Zpět do obchodu