Zpět do obchodu

Registrace

Tvorba a časté dotazy

IMG_20201118_213816Odmala miluji kameny. V sedmi letech jsem si z kapesného 10,-/týden občas nějaký kamínek koupila. Většinou jsem je ale hledala u babičky v pískoviště. Přemýšlela jsem, jak si ty hezké křemínky moci pověsit na krk. Ptala jsme se dědy, jestli mi do nich vyvrtal dírku. A ten namítl, že by praskly, že na to nemá speciální vrtáček. Nechápala jsem,  Má vrtáčků přece celou dílnu.  Zkoušela jsem do nich vyvrtat dírku hřebíčkem, který jsme si v té dílně půjčila. Že jsme neměla valné úspěchy si asi  umíte představit.

    Na školním výletě ve třetí třídě jsem si koupila kámen oblepený kůžičkou. Ale ten Herkules na něm pramálo držel. Přibývalo mi let i peněz z brigád a kupovala jsme si různé vrtané nebo do kovů zasazené kamínky. Ale často mi z kovových komponent vypadly. Jako by mi Vesmír naznačoval, že se mnou spojení kovu a kamene nerezonuje.

    Mé první setkání s macramé přišlo v roce 2018 a byla to láska na první pohled. Opravdu můžu mít u sebe jaký kámen chci? Nemusím do něj vrtat? Nemusím na něj nic lepit? Bylo to pro mě úžasné zjištění a cítila jsem, že tohle se prostě musím naučit. A začátky nebyly lehké. Byť jsem odmala vyšívala, háčkovala, navlékala korálky i drhala náramky přátelství ne a ne chytit do ruky ten správný grif.

    Naštěstí má vytrvalost byla odměněna setkáním s dobrými dušemi, které mi doporučily materiál a opravily začátečnické chyby. Doteď vidím jako dnes setkání s Aronem, Peruáncem žijícím v Česku, u kterého jsem ve stánku kupovala opletený obsidián z jeho dílny. Podíval se na mechový achát, který se mi houpal na krku (a já měla sebevědomě pocit že ten už se mi teda povedl) a řekl: „Ty umíš moooc, ale moooc špatný! Já tě budu učit!“ Přešly Vánoce a v lednu mě pozval Aron k sobě do paneláku. Vysvětlil, že pokud nemám mozoly a utahování nebolí, tak to nedělám pořádně, naučil mě pracovat s ohněm, kterého jsem se vlastně v té době bála (nevím, jestli to hodná holka ve mně věděla, že se zapalovačem si nemá hrát nebo nějaká upálená čarodějka z rodu nebo minulých životů s ním nechtěla mít moc společného), ale byl to milník, který jsem musela překonat, aby se má práce posunula dál.

    Mnoho hodin denně jsme strávila neustálým zlepšováním a procvičováním svých dovedností. Často jsem už hotové amulety za měsíc nebo dva přestříhala nůžkami a celý kámen opletla znovu, protože jsme s ním už nebyla spokojená a viděla jsme v něm nějakou chybu, nedokonalost nebo bych prostě svedla udělat výsledek líp.

 

Co tedy tvořím?233030440_1005850483565397_3165903631543552928_n 

Tvořím šperky vhodné pro alergiky z voskovaných nití. Často se ptáte, zda v těch stromech není drát. Ne, není. To se jen „musí utáhnout tak, aby "měl člověk mozoly, jinak to nebude pěkný“.

Voskované nitě se dají omývat vodou. Ať už tedy chcete čistit šperk z důvodu zašpinění nebo očisty kamene, můžete ho bez obav opláchnout.

Všechny šperky mají nastavitelnou délku pomocí posuvného uzlíku. Nemusíte se proto bát, že by vám např. náramek nešel.

„Není ten strom moc velký?“ Pokud jste ryzími nefalšovanými minimalisty, pak pro vás může být skutečně příliš velkým (ale řada mých zákazníků – minimalistů má ten svůj pověšený na zdi u počítače). Ze zkušenosti, které má tvorba volala natolik, že si zajely ten svůj najít a vyzkoušet přímo do mé dílny: Opakující se zkušenost byla taková, že se divily: „Já myslela, že to na mě bude obrovský, ale ono to vypadá dobře!“ Ano, každá z nich to pronesla u jiné velikosti stromku. Ale mnohé se vracely a příště chtěly větší. Pokud váháte, zvolte klidně decentnější kousek nebo mi napište a já vám vyfotím svou tvorbu na postavě

Ráda vám pomohu s výběrem kousku na míru pro vás nebo jako dárek pro blízké.

Zpět do obchodu